Resultat månadens bildtävling mars

Written by Webmaster on mars 7th, 2021

Då har vi klarat av månadsmötet i mars och vi klarade ”coronagränsen” – vi var 6 personer som höll avstånd.

Vi avhandlade punkterna på dagordningen, röstning i månadens bildtävling för att sedan ägna oss åt lite allmänt prat. Vid nästa månadsmöte kommer vi att byta bilder som visas i PRO:s skyltfönster. Vi enades om att låta en skärm vara avsedd för de gamla bilderna och en skärm åt våra egna ”moderna” bilder. Så vill du ha någon bild med så kan du ta med dig till mötet, ta med en lapp med ditt namn också, eller lämna till någon i styrelsen. På tal om styrelsen så har nu Hans Haggren tagit över kassörssysslan från Bosse Olsson som haft den sysslan i många år. Hans valdes vid ett extra styrelsemöte innan nyår, men sedan har det av någon anledning tagit lång tid hos banken. Men nu så är det färdigt och Hans är den som sköter klubbens ekonomiska åtaganden i fortsättningen.

Och till sist – resultatet från månadens bildtävling:

  1. Lars Bois
  2. Anna-Stina Olsson
    Gunnel Dahlström
    Thomas Olsson

Stort grattis till er!

1. Lars Bois

2. Anna-Stina Olsson

2. Gunnel Dahlström

2. Thomas Olsson

 

Comments are closed.